ЗА НАС

Пробив

Ново Fortune

ВОВЕД

Fuqing New Fortune Machinery Co, Ltd е професионален производител на опрема за длабока обработка на стакло, кој го основал Fujian Xinfuxing Glass Group  во 2003 година. За 16 години, New Fortune се фокусираше на развој и иновација на машини за перење стакло, континуирано ажурирање на перформансите на производот, и задоволување на потребите на производителите за висока ефикасност, заштеда на енергија, стабилност, безбедност, заштита на животната средина и прилагодување опрема за миење на стакло.

 • -
  Основана е во 2003 година
 • -
  16 годишно искуство
 • -+
  развој и иновации
 • -%
  Подобрете ги перформансите на производот

Ново Fortune

Богатство

 • Машина за миење на стакло со виткање (верзија на четкичка)

  Машина за миење на стакло со виткање (верзија на четкичка)

  Главни технички спецификации Големина на стакло: Макс 1800 х 2000 мм Мин 1000 x 500 мм Дебелина: 1,6-3,2мм Висина на работа: 1000 ± 50мм (надвор од земјата) Проток на стакло: Вкрстена храна / Крилја надолу Длабочина на свиокот: Макс 250мм, мин 50мм крст искривување: 0-50мм Брзина на пренесување: 3-10m / min прилагодлива Брзина на сушење: 8m / min Главни функции Отстранете ја прашината, печатењето на ракавиците, ознаката на притисок, итн., Исушете темелно за да добиете стакло подготвено за ламинирање. Главни карактеристики ● Два паралелни Fenner V ремени се користат за пренесување. ● Инсталирани сензори на ...

 • Машина за миење на стакло за виткање за шофершајбната

  Машина за миење на стакло за виткање за шофершајбната

  Стандарден правец на рута за прскање BG1800 HP спрејови: 5 Групна нож за воздухот: 5 Групи главни технички спецификации Големина на стакло: Макс 1800 x 2000 mm Мин 1000 x 500 mm Дебелина: 1,6-3,2мм Висина на работа: 1000 ± 50мм (надвор од земјата) Проток на стакло: Крст напојување / крилја Длабочина на свиокот: Макс 250мм, мин 50мм крстна кривина: 0-50мм Брзина на пренесување: 3-10м / мин. прилагодлива Брзина на сушење: 8м / мин Главни функции Отстранете ја прашината, печатењето на ракавиците, ознаката на притисок, итн. ставете подготвено стакло за ламинирање. Главни карактеристики ● ...

 • Автомобилска машина за перење на врата и стакло под стакло

  Автомобилска машина за перење на врата и стакло под стакло

  Процес на правец Влез на стакло washing Перење на HP — Четкање (4 пара) — спреј — Сушење на воздухот (4 пара) — Излез од стакло. Главни параметри Максимална големина на стаклото: 1300 × 900 mm Минимална големина на стаклото: 400 × 300мм Ширина на работа: 1300мм Дебелина на стакло: 1,6-6мм Стаклено проток: Вкрстено напојување / ветер надолу Главна искривување: 30мм Крстна кривина: 15мм Брзина на пренесување: 3-10м / мин Брзина на сушење: 8m / min Главни функции Отстранете ги дамките, без воден печат, подготвени за печатење од свила. Главни карактеристики Системот за пренесување е управуван од V појаси со п ...

 • Автомобилска машина за перење на стакло (миење со киселина)

  Автомобилска машина за перење на стакло (миење со киселина)

  GCM1300mm (пред печатење) Внес на стакло — Кисело прскање — Реакција — Четкање (2 пар) — Одвојување на нож за воздух (1 пар) —През (2 пар) separation Одвојување на нож за воздух (1 пар) —Дрзнување (3 пар) spray спреј за вода (5pair) - Излез за стакло. Главни параметри Работна ширина: 1300мм. Дебелина на стакло: 2-6мм. Минимална големина на стакло: 450х450мм. Проток на стакло: SEL. Брзина на сушење: 3-12m / min. Главни функции Отстранува мувла и други дамки на стаклената површина, без воден печат, без вода на ед ...

 • Архитектонска машина за перење стакло

  Архитектонска машина за перење стакло

  Стандарден GCM2500 (пред умерено) Внесување на стакло — Пред-спреј (1 пар) прскање (3 пар) — нож (3 пар) — спреј за вода — Средство за стакло. Главни параметри Работна ширина: 2500мм. Дебелина од стакло: 3-19мм. Мин стакло: 450х450мм. Брзина на сушење: 2-8m / min. Главна функција Отстранете стакло во прав и други, без воден жиг и без вода на стаклениот раб, подготвен за калење. Главни карактеристики Рамката е заварена со SUS304 или јаглероден челик со врвна автоматска боја. Безбедносните капаци се опремени на ...

НАШИТЕ ПАРТНЕРИ

Богатство

 • пц
 • шут
 • sain
 • пилк
 • xyg
 • бр
 • г.г.

ВЕСТИ

Прва услуга