Архитектонска машина за перење стакло

Краток опис:

Овој вид машина за перење стакло обично се користи за стакло по машината за влечење и пред машината за калење.

Главната функција е да се отстрани стаклен прав и други, без воден жиг и без вода на стаклен раб, подготвена за калење.


Дета Product за производот

Видео

Ознаки на производи

Стандарден GCM2500 (пред умерено)
Glass input---Pre-spray(1 pair)---brushing(3 pair)---air knife(3 pair)---DI water spray---Glass output.

Главни параметри
Работна ширина: 2500мм.
Дебелина од стакло: 3-19мм.
Мин стакло: 450х450мм.
Брзина на сушење: 2-8m / min.

Главна функција 
Отстранете стакло во прав и други, без воден жиг и без вода на стаклениот раб, подготвен за калење.

Главни карактеристики
Рамката е заварена со SUS304 или јаглероден челик со врвна автоматска боја.
Безбедносните капаци се опремени од двете страни на опремата, изработени од SUS304.
Делови во директен контакт со вода се изработени од SUS 304.
Сензорите се инсталираат на делот за бебиња и излез. Фреквенцијата на вентилаторот може да се прилагоди според влегувањето или излегувањето на стаклото за да се постигне ефект на заштеда на енергија.
Ролерот е покриен со NBR или EPDM, краевите на вратилото на ролерите се направени од SUS304.
Пренесување мотор е управувано од фреквентен инвертер.
 Предвиден дел е спречен да се ослободи од стаклениот прав и корпите што е можно повеќе пред да влезат во главниот дел за перење
Има сензор во делот за влез и излез, доколку е откриено стакло, вентилаторот работи во режим на ниска фреквенција и пумпите застануваат да заштедите енергија.
 Главниот дел за перење неколку пара четки во зависност од потребната брзина на перење.
Вратилото на четката е изработено од нерѓосувачки челик 304.
Алубрузната коса е изработена од Најлон66, дијаметар е 0,25 мм или горната четка е 0,08мм ако се мие Ниско-е 
Преносен ремен на четката е Фенерски појас (САД). Откако ќе се скрши, нема потреба да се менува целиот појас, туку скршеното парче.
Водата од млазницата е во форма на вентилатор, која може целосно да ја покрие површината на чашите. Ова ќе обезбеди рамномерно мокрење на стаклената површина за да се гарантира постојан притисок на исфрлање по површината на стаклото.
Поделбата на прскање за прскање за фина испирање пред сушењето.
Аранжманот со воздушни ножеви овозможува оптимални перформанси на сушење.
Воздушниот нож е изработен од SUS304.
Над резервоарот за вода има не'рѓосувачки екран за собирање стаклени чипови.
Секој под-дел за перење има свој резервоар за вода со пумпа и 2 филтри (едниот е на дното пред да влезе во пумпата и еден е во пумпата. 
Обезбедени се грејачи на вода и се контролира температурата на водата помеѓу 30˚C -60˚C. Прилагодувањето и контролата на температурата на водата е на
ормарот.Кушна кутија за затворање на звук со добар ефект на звук-
доказ.Во влезниот воздух има 2 филтри, пред-филтер и џебниот филтер.Ефикасност на пред-филтерот е F5. Ефикасноста на џебот филтерот е F7.
Прекинувачот за диференцијален притисок е опремен за да открие дали системот за филтрирање на воздухот е блокиран или не. Кога разликата во притисокот достигне до одредено ниво, алармот се активира за да го потсети операторот да го исчисти или замени филтерот
за воздух.На вентилаторот е обезбеден Инвертер за да може ефективно да се запали вентилаторот и да се постигне функција за заштеда на енергија (по избор)
Два контролни режима: автоматски режим и рачен режим.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи