Автомобилска машина за перење на врата и стакло под стакло

Краток опис:

Тип на машина за перење стакло е за миење на мала свиткана стакло.

Доаѓа со четки и шипки за прскање со висок притисок.

Основна функција е да се отстранат стакло во прав, прашина, отпечатоци од прсти, знак под притисок, ознака на вода и сл, да се исуши темелно за да се добие стакло подготвено за печатење, премачкување или пакување.


Дета Product за производот

Видео

Ознаки на производи

Процесна рута
Glass input---HP washing---Brushing(4 pairs)---DI Spray---Air drying(4 pairs)---Glass output.

Главни параметри
Максимална големина на стаклото: 1300 × 900 мм
Минимална големина на стакло: 400
Ширина на работа
: 1300мм Дебелина на стакло: 1,6-6мм
Стакло на проток: Вкрстено напојување / ветер надолу
Главна искривување: 30мм
кривина: 15мм
Брзина на пренесување: 3-10м / мин 
Брзина на сушење: 8m / min

Главни функции
Отстранете ги дамките, без воден печат, подготвени за печатење од свила.

Главни карактеристики
Системот за пренесување е управуван од V појаси со превртувач на врвот на врвот.
Стаклен проток како што следи: Конвексен / Крилен надолу
Транспонираниот ремен е изработен од високо квалитетен ремен и е погоден за заоблено стакло. Ако е скршен, нема потреба да го замените целиот појас, само да го промените скршениот дел. Удобно е. Затегнатоста на ременот треба да се прилагоди по замената.
Четката на долната вратило на четката е конвексна, близу до вообичаена стаклена радијана форма (обезбедена од корисниците) 
Четката на горната вратило на четката е во форма на цилиндри.
Нема коса за четка на пресекот на секоја вратило на четката и ременот за лесно поминување на ременот . Деловите без коса меѓу две групи четки се влечкаат едни од други за да се обезбеди целосно миење на целата површина на стакло.
Секој групен воздушен нож вклучува: 1 нож за среден воздух + 1 лев воздушен нож + 1 нож за воздушна нога од десна страна.
Секој нож со среден воздух може да биде независно рачно прилагодено горе-долу рачно
Секое прилагодување на страничниот воздушен нож оди со прилагодување на висината на средниот воздух нож. Може да се прилагоди и нагоре и надолу, според ножот за среден воздух
 Сите воздушни ножеви се изработени од не'рѓосувачки челик 304.
 Вентилаторот на вентилаторот се става во комората за доказ за звук, а околу комората има сунѓер што е отпорен на бучава.
Постојат 2 филтри во влезот на воздухот, пред-филтерот и филтерот за торбички. Точноста на пред-филтерот е F5, филтерот за торби е F7.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја