Автомобилска машина за перење на стакло (миење со киселина)

Краток опис:

Овој вид машина за перење стакло обично се користи за стакло по машината за влечење и пред машината за печатење на свила.

Главната функција е да се отстрани стаклен прав и други, без воден жиг и без вода на стаклен раб, подготвена за печатење.


Дета Product за производот

Видео

Ознаки на производи

GCM1300mm (пред печатење)
Glass input---Acid Spray---Reaction---Brushing(2pair)---Air knife separation(1 pair)---Brushing(2pair)---Air knife separation(1 pair)---Brushing(3pair)---DI water spray---Air knife(5pair)---Glass Output.

Главни параметри
Работна ширина: 1300мм.
Дебелина на стакло: 2-6мм.
Минимална големина на стакло: 450х450мм.
Проток на стакло: SEL.
Брзина на сушење: 3-12m / min.

Главни функции
Отстранува мувла и други дамки на стаклената површина, без воден жиг, без вода на работ, подготвена за свила или премачкување.

Главни карактеристики
Рамката е заварена со SUS304 или јаглероден челик со врвна автоматска боја.
Безбедносните капаци се опремени од двете страни на опремата, изработени од SUS304.
Делови во директен контакт со вода се изработени од SUS 304.
Сензорите се инсталираат на делот за бебиња и излез. Фреквенцијата на вентилаторот може да се прилагоди според влегувањето или излегувањето на стаклото за да се постигне ефект на заштеда на енергија.
Ролерот е покриен со NBR или EPDM, краевите на вратилото на ролерите се направени од SUS304.
Пренесување мотор е управувано од фреквентен инвертер.
 Делот пред прскање вклучува: 1 пумпа + 1 филтер + 2 не'рѓосувачки цевки (1 горен и 1 долен) +1 брз спојување + 1 мерач на притисок на вода + 1 пар нож за раздвојување на воздухот
Има сензор во делот за влез и излез, доколку е откриено стакло, вентилаторот работи во режим на ниска фреквенција и пумпите застануваат да заштедите енергија.
 Главниот дел за перење вклучува: 2 пара четки +1 пар воздушни ножеви за раздвојување + 3 пар четки.
Преносен ремен на четката е Фенерски појас (САД). Откако ќе се скрши, нема потреба да се менува целиот појас, туку скршеното парче.
Водата од млазницата е во форма на вентилатор, која може целосно да ја покрие површината на чашите. Ова ќе обезбеди рамномерно мокрење на стаклената површина за да се гарантира постојан притисок на исфрлање по површината на стаклото.
Поделбата на прскање за прскање за фина испирање пред сушењето.
Аранжманот со воздушни ножеви овозможува оптимални перформанси на сушење.
Воздушниот нож е изработен од SUS304.
Над резервоарот за вода има не'рѓосувачки екран за собирање стаклени чипови.
Секој под-дел за перење има свој резервоар за вода со пумпа и 2 филтри (едниот е на дното пред да влезе во пумпата, а еден е во пумпата)
Обезбедени се грејачи на вода и се контролира температурата на водата помеѓу 30˚C -60˚C. прилагодување и контрола на температурата на водата се на орманот.
ормарот.Кушна кутија за затворање на звук со добар ефект на звук-
доказ.Во влезниот воздух има 2 филтри, пред-филтер и џебниот филтер.Ефикасност на пред-филтерот е F5. Ефикасноста на џебот филтерот е F7.
Прекинувачот за диференцијален притисок е опремен за да открие дали системот за филтрирање на воздухот е блокиран или не. Кога разликата во притисокот достигне до одредено ниво, алармот се активира за да го потсети операторот да го исчисти или замени филтерот
На вентилаторот му е обезбеден инвертер, така што вентилаторот може ефикасно да се стартува и да се постигне функција за заштеда на енергија.
Два контролни режима: автоматски режим и рачен режим.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи