Makinë larëse xhami arkitektonike

Përshkrim i shkurtër:

Ky lloj makinerie larëse xhami zakonisht përdoret për xhamin pas makinës së skajit dhe para makinës së kalimit.

Funksioni kryesor është të hiqni pluhurin e qelqit dhe të tjerët, pa ujëra uji dhe pa ujë në buzë qelqi, të gatshëm për kalitje.


Detaje të produkteve

video

Etiketat e produkteve

GCM2500 Standard (Para se të Paraqiteni)
(3 palë) --- thikë ajri (3 palë) --- DI spërkatje uji --- Dalje qelqi.

Parametrat kryesorë
Gjerësia e punës: 2500 mm.
Trashësia e xhamit: 3-19 mm.
Xhami i vogël: 450x450 mm.
Shpejtësia e tharjes: 2-8m / min.

Funksioni kryesor 
Hiq pluhur xhami dhe të tjerët, pa ujëra uji dhe pa ujë në buzë qelqi, të gatshëm për kalitje.

Karakteristikat kryesore
Korniza është e bashkuar nga SUS304 ose çeliku i karbonit me bojë automatike të klasit të lartë.
Mbulesat e sigurisë janë të pajisura në të dy anët e pajisjeve, të cilat janë bërë nga SUS304.
Pjesët në kontakt të drejtpërdrejtë me ujë janë bërë nga SUS 304.
Sensorët janë instaluar në pjesën e infektimit dhe daljes. Frekuenca e ventilatorit mund të rregullohet sipas hyrjeve ose daljeve të qelqit për të arritur efektin e kursimit të energjisë.
Rolleri është i mbuluar nga NBR ose EPDM, skajet e boshtit të rrotullave janë bërë nga SUS304.
Motori i përcjelljes drejtohet nga një inverter frekuence.
 Seksioni para-llak është siguruar për të hequr qafe pluhur xhami dhe kutitë sa më shumë që të jetë e mundur para se të hyni në pjesën kryesore të larjes
Ekziston një sensor në pjesën hyrëse dhe dalëse, nëse ka ndonjë xhami të zbuluar, tifozi funksionon në modalitetin me frekuencë të ulët dhe pompat ndalojnë për të kursyer energji.
 Seksioni kryesor i larjes disa palë furça në varësi të shpejtësisë së kërkuar të larjes.
Boshti i furçës është bërë prej çeliku inox 304.
Flokët Allbrush janë bërë prej Nylon66, diametri është 0.25 mm ose furça e sipërme është 0.08 mm nëse lani Low-e 
Rripi transmetues i furçës është rrip Fenner (USA). Pasi të jetë thyer, nuk ka nevojë të ndryshoni rripin e tërë, por copën e thyer.
Uji nga hunda është në formë tifozi, i cili mund të mbulojë plotësisht sipërfaqen e syzeve. Kjo do të sigurojë një lagështim të njëtrajtshëm të sipërfaqes së qelqit për të garantuar presion të vazhdueshëm të imponimit përgjatë sipërfaqes së qelqit.
Seksioni i sprejit DI për shpëlarje përfundimtare para tharjes.
Rregullimi i thikave të ajrit lejon një performancë optimale të tharjes.
Thika e ajrit është bërë nga SUS304.
Ekziston një ekran inox mbi rezervuarin e ujit për të mbledhur patate të skuqura xhami.
Do nën-seksion i larjes ka rezervuarin e tij të ujit me pompë dhe 2 filtra (një është në fund para se të futet në pompë dhe një është në pompë 
Pajisjet e ngrohjes së ujit sigurohen dhe temperatura e ujit kontrollohet midis 30˚C -60˚C. Rregullimi dhe kontrolli i temperaturës së ujit është në kabinet.
Kutia e mbylljes së tingullit me efekt të mirë të rezistencës së tingullit.Ka
2 filtra në ajrin e hyrjes, parafiltri dhe filtri i xhepit .Efikasiteti i parafiltrit është F5. Efikasiteti i xhepit filtri është F7.
Ndërprerësi diferencial i presionit është i pajisur për të zbuluar nëse sistemi i filtrit të ajrit është i bllokuar apo jo.Kur ndryshimi i presionit arrin në nivelin e caktuar, alarmi aktivizohet për të kujtuar operatorin që të pastrojë ose zëvendësojë filtrin
e ajrit.Shtatori pajiset me një Inverter në mënyrë që tifozi të mund të fillohet në mënyrë efektive, dhe funksioni i kursimit të energjisë mund të arrihet (opsionale)
Dy mënyra kontrolli: modaliteti automatik dhe mënyra manuale.


  • Mëparshëm:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Kategoritë e produkteve