Makina larëse e dyerve të automobilave dhe xhamave sunroof

Përshkrim i shkurtër:

Lloji i makinës larëse xhami është për larjen e xhamit të vogël të përkulur.

Ajo vjen me furça dhe shufra spërkatjeje me presion të lartë.

Funksioni kryesor është heqja e pluhurit të qelqit, pluhuri, shtypja e gishtit, shenja e presionit, shenja uji etj., Tharja e plotë për të marrë gotën gati për shtypje, veshje ose paketim.


Detaje të produkteve

video

Etiketat e produkteve

Rruga e procesit
Hyrja e qelqit --- Larja me HP --- Furçë (4 palë) --- DI Spray --- Tharja e ajrit (4 palë) --- Dalja e xhamit.

Parametrat kryesorë
Madhësia e qelqit maksimal: 1300 × 900 mm
Madhësia e qelqit: 400 × 300 mm
Gjerësia e punës
Trashësia e qelqit: 1.6-6mm
Rrjedha e qelqit: Ushqimi i kryqëzuar / Era poshtë
Lakimi kryesor: 30 mm
Lakimi kryq: 15 mm
Shpejtësia e përcjelljes: 3-10m / min 
Shpejtësia e tharjes: 8m / min

Funksionet kryesore
Hiq njollat, pa ujëra uji, të gatshme për shtypje mëndafshi.

Karakteristikat kryesore
Sistemi i përcjelljes drejtohet nga rripa V me rrotull shtypës në majë.
Rrjedha e qelqit si më poshtë: Konveksi / Krahu poshtë
Rripi i transportuesit është bërë nga rrip me cilësi të lartë dhe i përshtatshëm për xhamin e lakuar. Nëse është thyer, nuk ka nevojë të zëvendësoni rripin e tërë, vetëm për të ndryshuar pjesën e thyer. Shtë i përshtatshëm. Shtrirja e rripit duhet të rregullohet pas zëvendësimit.
Furça e boshtit të furçës së poshtme është konveks, afër një forme të zakonshme rreze qelqi (të siguruar nga përdoruesit) 
Furça e boshtit të sipërm të furçës është në formë cilindri
Nuk ka flokë furça në kryqëzimin e secilës bosht të furçës dhe rripit për kalimin e lehtë të rripit . Pjesët pa flokë midis dy grupeve të furçave janë mpiksur nga njëra-tjetra për tu siguruar që larja plotësisht në të gjithë sipërfaqen e qelqit.
Knifedo thikë ajri në grup përfshin: 1 thikë ajri të mesëm + 1 thikë ajri të krahut të majtë + 1 thikë ajri nga ana e djathtë.
Knifedo thikë e mesme ajri mund të rregullohet në mënyrë të pavarur lart e poshtë manualisht
Eachdo rregullim i thikës së ajrit anësor shkon me rregullimin e lartësisë së thikës së ajrit të mesëm. Mund të rregullohet lart e poshtë, sipas thikës së ajrit të mesëm
 Të gjitha thikat e ajrit janë bërë prej çeliku inox 304.
 Tifoz fanar është vendosur në dhomën e provës së tingullit, dhe rreth dhomës ka një sfungjer rezistent ndaj zhurmës.
Ka 2 filtra në hyrjen e ajrit, para-filtri dhe filtri i qeseve. Saktësia e parafiltrit është F5, filtri i qeseve është F7.


  • Mëparshëm:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni